Głównej zawartości

Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Organizowany przez posła do Parlamentu Europejskiego, Marka Plura, od 2002 roku konkurs skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet z niepełnosprawnościami.

Wszystkie wybrane Panie zostaną uhonorowane tytułem (np. Lady D. Miasta Czerwionka-Leszczyny), pamiątkowym dyplomem i nagrodą rzeczową, wręczoną podczas uroczystej Gali Lady D. 2018, zaplanowanej na 3 grudnia, w ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Ponadto, spośród laureatek powiatowych zostaną także wybrane Lady D. Województwa Ślaskiego w takich kategoriach jak: kultura i sztuka, sport, zaangażowanie społeczne, kariera zawodowa i dobry start.

Konkurs Lady D. to także wspaniała okazja do zwiększenia świadomości społecznej na temat wkładu kobiet z niepełnosprawnościami w rozwój gospodarczy i społeczny. Zapraszamy do zgłaszania kandydatur oraz promowania idei Konkursu.

Kandydatką do tytułu Lady D. powinna być niepełnosprawna kobieta pracująca lub działająca na terenie Państwa powiatu. Kapituła Konkursu złożona między innymi z dotychczasowych laureatek wyłoni powiatowe Lady D., a następnie także laureatki tytułu Lady D województwa śląskiego. Wszystkie laureatki zostaną zaprezentowane podczas finałowej Gali, na którą zaproszeni zostaną także patroni medialni konkursu.

Pierwsza edycja konkursu Lady D. odbyła się w 2002 roku. Od tego czasu finały Lady D. odbywały się już m.in. w Katowicach, Sejmie RP i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 2011 roku Konkurs nosi im. Ś.P. Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, wielkiej orędowniczki konkursu, która zginęła tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza, który należy pobrać ze strony www.plura.pl i przesłać je na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź na adres pocztowy biura w Katowicach, tj. ul. Ceglana 4a, 40-514 Katowice. Szczegóły konkursu mona znaleźć w regulaminie dostępnym na podanej wyżej stronie.