Licznik:
Projekt socjalny "Majówka z koszyczkiem"

Działania na rzecz seniorów to nie tylko regularne cotygodniowe spotkania w ramach projektów. Punkt Terenowy nr 2 wraz z seniorami zorganizował 10.05.2011r. "Majówkę z koszyczkiem". Czyli spotkanie przy grillu, które to było odpowiedzią na chęć dalszej integracji osób, aktywnie uczestniczących w poprzednich projektach. Nadmienić należy, że w produkty żywnościowe zaopatrywał się indywidualnie każdy z uczestników oraz udało się pozyskać sponsora. Dzięki Państwu Beacie i Rafałowi Groborzom ze sklepu wędliniarskiego w Leszczynach, wszyscy mieli możliwość zakosztowania ich wspaniałych wyrobów podczas wspólnego grillowania pod "Zameczkiem".
Celem spotkania byłą integracja osób starszych ze środowiskiem i najbliższym otoczeniem, wzrost poczucia własnej wartości i woli działania.
Zabawy integracyjne z chustą animacyjną KLANZA udowodniły, że bawić można się w każdym wieku, co w sposób znaczny zminimalizowało funkcjonujące stereotypy dotyczące seniorów. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach uczestnicy projektu bawili się przepysznie.

Nasi seniorzy wychodzili ze spotkania z szerokimi uśmiechami na twarzy i dopytywali o terminy kolejnych takich działań.Zdjęcia:


 
Copyright © Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce- Leszczynach