Głównej zawartości

Dnia 26 października 2015r. w ramach Europejskiego Dnia Seniora została przygotowana dla Seniorów z Zameczku niespodzianka w postaci orientalnych warsztatów kulinarnych.

Projekt "Sushi Day" powstał z inicjatywy pracowników Zespołu ds. Organizowania Społeczności Lokalnej. Aktywni Seniorzy już wcześniej sygnalizowali chęć podjęcia warsztatów kulinarnych. Jednakże nie spodziewali się, iż podczas warsztatów sami będą przygotować sushi, poznają tajniki kuchni azjatyckiej oraz nauczą się posługiwać pałeczkami.

Warsztaty kulinarne to forma spędzania czasu wolnego, która pozwoliła Seniorom odkryć pokłady własnej energii i talentów. Wszystkim taka forma i temat zajęć bardzo odpowiadał. Seniorzy z Zameczku nie boją się nowych wyzwań, a jak się okazało - również smaków. Efekt końcowy warsztatów był zaskakująco... smaczny.

Dodatkową atrakcją w tym dniu była przygotowana niespodzianka przez dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego z leszczyńskiego Zameczku. Wychowankowie świetlicy hucznie odśpiewali Seniorom z Zameczku "STO LAT", złożyli życzenia i wręczyli samodzielnie wykonane przepiękne kwiaty z bibuły.

Sushi day
Sushi day Sushi day
Sushi day
Sushi day Sushi day
Sushi day
Sushi day Sushi day
Sushi day
Sushi day Sushi day
Sushi day
Sushi day Sushi day