Głównej zawartości

5 października br. w ramach wizyty studyjnej Naszą Gminę odwiedzili mieszkańcy Wojnicza, u których w maju br. gościli leszczyńscy Seniorzy z Zameczku.

Grupa 50+ z Małopolski przyjęła zaproszenie ze strony burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – Wiesława Janiszewskiego i gościła u Nas przez 2 dni.

Seniorzy z Zameczku działający w ramach Organizowania Społeczności Lokalnej przy wsparciu Lokalnych Władz oraz Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Celiny Cymorek – zorganizowali plan zajęć dotyczący wymiany doświadczeń i wymiany dobrych praktyk.

Zaprzyjaźnieni seniorzy mieli okazję po raz pierwszy zaprezentować szerszej publiczności na deskach Centrum Kulturalno-Edukacyjnego swoją premierową sztukę - od razu dla szerokiego grona odbiorców – podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło także występów Seniorów z Zameczku, którzy pokazali się podczas koncertu Gwiazd.

Dzień zakończył się spotkaniem integracyjnym w Palowicach, na którym to oficjalnymi Gośćmi byli wszyscy przedstawiciele władz Naszej Gminy. Podczas spotkania Pani Burmistrz Wojnicza – Urszula Ropa, oraz Burmistrz Czerwionki-Leszczyn – Wiesław Janiszewski podkreślali wagę zawartej przyjaźni między naszymi miastami oraz potrzeby integracji i wsparcia osób 50+.

Drugiego dnia goście z Wojnicza mieli okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu Seniorów z Leszczyn pt. "Czerwony Kapturek – Dzielnica Las", poznali historię oraz architekturę familoków.

Mamy nadzieję, że zawarte przyjaźnie i wymiana dobrych praktyk zaowocują kolejnymi wspólnymi działaniami w przyszłości.