Głównej zawartości

Dnia 7 lipca 2015r. „Seniorzy z Zameczku” działający na co dzień przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce­-Leszczynach spotkali się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka­ Leszczyny Wiesławem Janiszewskim. W spotkaniu wzięli również udział Dyrektor OPS Celina Cymorek, założycielka grupy­ Kierownik Działu Pomocy Społecznej­ Izabela Malik oraz pracownicy socjalni pracujący na co dzień z Seniorami.

Spotkanie miało na celu zrelacjonowanie pobytu „Seniorów z Zameczku” z wizyty studyjnej w Wojniczu, która miała miejsce 29­-30 maja 2015r. Seniorzy wraz z opiekunami odpowiedzieli na zaproszenie władz gminy Wojnicz, by podzielić się dobrymi praktykami oraz zaprezentować osiągnięcia leszczyńskiej grupy 50+. Seniorzy zachwycili swoimi umiejętnościami publiczność wojnicką i tarnowską, jak również oczarowali wszystkich gwarą śląską.

W trakcie spotkania w CKE „Seniorzy z Zameczku” podzielili się z Burmistrzem swoimi wrażeniami z pobytu oraz przekazali upominki, które otrzymali dla tutejszych władz. Pan Burmistrz Wiesław Janiszewski po raz kolejny docenił działania Seniorów na terenie gminy. Wspólnie omówiono plan rewizyty Seniorów z Wojnicza, którą zaplanowano na październik 2015r.

Grupa „Seniorów z Zameczku” działa od 5 lat w OPS w Czerwionce-Leszczynach. Grupa zrzesza około dwudziestu Seniorów, którzy regularnie spotykają się w „Zameczku” współpracując z pracownikami socjalnymi. Seniorzy umilają swój czas organizując występy dla lokalnej społeczności, pielęgnując gwarę śląską, biorąc udział w zajęciach ruchowych i manualnych, organizując wspólne działania z Placówką Wsparcia Dziennego z dzielnicy Leszczyny podczas których przekazują dzieciom pasję wykonywania robótek ręcznych i nie tylko. Wielokrotnie też grupa 50+ została doceniana podczas występów poza granicami gminy, występując m. in. w Gliwicach, Pawłowicach, Żorach, Milówce czy nawet Gdyni.

Obecnie „Seniorzy z Zameczku” przygotowują się intensywnie do przyjęcia gości z Wojnicza, reaktywując przedstawienie „Czerwony Kapturek” oraz przygotowując pamiątkowe rękodzieła.

Spotkanie z...
Spotkanie z burmistrzem Spotkanie z burmistrzem
Spotkanie z...
Spotkanie z burmistrzem Spotkanie z burmistrzem
Spotkanie z...
Spotkanie z burmistrzem Spotkanie z burmistrzem