Głównej zawartości

21 marca 2015r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się Gminny Zjazd Seniorów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

W myśl zasady „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” - "Seniorzy z Zameczku" wraz z "Seniorami z Krokusa" pojawili się na scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach. Grupa 50+ wcieliła się m. in. w takie gwiazdy jak: Andrzej Zaucha, Violetta Villas, Danuta Rinn, Trubadurzy, Małgorzata Ostrowska, Mirelle Mathieu, Zdzisława Sośnicka, Halina Kunicka, Jerzy Połomski.

Dzięki charakteryzacji Seniorzy do złudzenia przypominali Gwiazdy i uświetnili Koncert Życzeń. Cała sala bawiła się wyśmienicie przy najpopularniejszych utworach polskich i światowych wykonawców. Oprócz wrażeń muzycznych podczas konferencji na zakończenie projektu „Od przedszkola do Seniora” odbył się konkurs wiedzy o Naszej Gminie, pokaz Tai Chi, wystawa fotografii Seniorów oraz spektakl „Romeo i Julia po śląsku” w wykonaniu mieszkańców Nowej Wsi.