Głównej zawartości

Seniorzy z Zameczku działający przy Punkcie Terenowym Nr 2 Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach rozpoczęli przygotowania do tegorocznego Święta Makówek, które tradycyjnie odbywa się w naszej gminie w grudniu każdego roku.

Najbliższy czas to okres wytężonej pracy. A jej efekty zobaczymy już wkrótce :)

 

 

 

 

 

 

 

Środa, Nasze cotygodniowe spotkanie, ale tym razem pełne aktywności. Udało Nam się pozyskać środki na realizacje projektu ,,Scena dla emeryta”, którego finał odbędzie się 11 stycznia 2019 r. w Centrum Kulturalno Edukacyjnym - już serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

W związku z powyższym zabraliśmy się do pracy, w której wykorzystaliśmy Business Model Canvas, który ułatwił nam podział ról i obowiązków podczas realizacji projektu. Szablon modelu biznesowego według koncepcji Osterwaldera uzupełnia się odpowiadając na pytania pomocnicze, utworzone dla każdego z dziewięciu segmentów. Odpowiedź na każde z nich pozwala w najbardziej precyzyjny sposób ustalić co, dla kogo i w jaki sposób będzie zrealizowane, jakie zyski i koszty będzie się w związku z tym ponosić. Ułatwienie podczas tworzenia BMC stanowią przyklejane karteczki, na których wypisuje się hasła, a następnie umieszcza w odpowiednich częściach szablonu. W warsztaty zaangażowały się wszystkie seniorki i bardzo szybko udało się podzielić wszystkie zadania i role dla poszczególnych osób.

Powyższy model jeszcze niejednokrotnie wykorzystamy w realizacji naszych działań.

15 czerwca 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbył się I Mikołowski Przegląd Twórczości Senioralnej - SENIORmania.

Sceną MDK w Mikołowie zawładnęli seniorzy, zarówno mikołowscy jak i zaproszeni z ościennych miast na Seniormanię, czyli Mikołowski Przegląd Twórczości Senioralnej. Była prezentacje poetyckie, występ zespołu Mikołowianki, grupy Fifi, Zespołu Muzycznego Platyna z Tychów, pokaz tańca liniowego i zumby w wykonaniu słuchaczy Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na imprezie nie zabrakło również Seniorów z Zameczku, którzy zaprezentowali "Rewię Gwiazd" :)

Pierwszy miesiąc nowego roku "Seniorzy z Zameczku" rozpoczęli od wspólnego kolędowania z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bełku.

Seniorzy upiekli ciasto, a mieszkańcy Domu poczęstowali ich kawą. Było miło i rodzinnie.

Spotkanie zostało zorganizowane przy pomocy Zespołu ds. Organizowania Społeczności Lokalnej oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej.

 

"Seniorzy z Zameczku" wspólnie z Placówką Wsparcia Dziennego z dzielnicy Leszczyny wystąpili w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach ze spektaklem w klimacie wigilijnym.

Spektakl przedstawiono podczas spotkania wigilijnego dla osób samotnych, w tym starszych, w dniu 21 grudnia 2017 r.