Głównej zawartości

Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem, święta są bowiem znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnim, spędzić więcej czasu z rodziną lub najbliższymi osobami i cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia.

W tych minionych świątecznych dniach nie zapomniano o osobach samotnych. 18 grudnia w Restauracji "Książęca" w Książenicach odbyło się spotkanie wigilijne. W spotkaniu uczestniczyło 90 osób z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Były to osoby znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

"W tym szczególnym czasie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia na nadchodzące święta oraz Nowy Rok, jednak najważniejsze jest, żeby o potrzebach drugiego człowieka pamiętać przez 365 dni w roku” - mówił Burmistrz Wiesław Janiszewski.

"Przygotowanie dzisiejszej wigilii jest niezwykle ważne dla osób, którym brakuje bliskości, rodziny i świątecznego stołu. Chcemy, aby nikt nie czuł się samotny i zapomniany” - podkreślali pracownicy OPS-u.

Uczestnikom spotkania życzenia złożyli oraz przełamali się opłatkiem:
- Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski,
- Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda,
- Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner,
- Pełnomocnik ds. Planowania i Rozwoju Grzegorz Wolnik,
- Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik,
- Skarbnik Gminy i Miasta Zbigniew Wojtyło,
- Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek,
- Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp,
- Ksiądz Dziekan Dekanatu Dębieńsko Roman Kiwadowicz
oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomocy „Feniks”.

Całej uroczystości towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Przewodniczącej Komisji Oświaty, muzyk Stefanii Szyp. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał paczkę świąteczną.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach w ramach projektu "Wigilia dla samotnych", który był współfinansowany ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” składa wyrazy podziękowania dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, oraz wolontariuszy za pomoc przy organizacji tej uroczystości.

Więcej zdjęć ze spotkania wigilijnego na stronie Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.