Głównej zawartości

W dniu 29 listopada 2018 r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach zrealizowany został Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – Profilaktyka z Pasją, zorganizowany jako „Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Program powstał by wyjść naprzeciw problemom społeczno-zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży i zagrożeniom, jakie niosą ze sobą różne używki, a jego celem jest zbudowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach wynikających z tych zagrożeń. Przesłanie profilaktyków: „Nie daj się wysterować na minę” – przestrzega, by młody człowiek nie wchodził na teren, z którego może już nie wrócić - teren pełen „min”. Podczas spotkania prowadzący opowiedzieli także historie swojego życia – o tym, jak upadli na samo dno i jak się z niego podnieśli. Teraz przestrzegają młodych ludzi, by nie popełniali tych samych błędów. Wydarzeniu towarzyszyła również muzyka w stylu rap, która jeszcze bardziej zwiększyła zainteresowanie wśród młodych ludzi.

Przedstawione treści wzbudziły ogromne zainteresowanie, a także głębokie refleksje wśród młodych ludzi. Sposób prowadzenia „Antyminy” był przystępny, dostosowany do problemów współczesnej młodzieży. Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie, byli zachwyceni formą prowadzenia spotkania, wyrazili chęć ponownego uczestnictwa w takim przedsięwzięciu.

Antymina
Antymina Antymina
Antymina
Antymina Antymina
Antymina
Antymina Antymina
Antymina
Antymina Antymina
Antymina
Antymina Antymina
Antymina
Antymina Antymina
Antymina
Antymina Antymina